Medarbejdere i Håndværksrådet

Her kan du finde den medarbejder i Håndværksrådet, der kan hjælpe dig og din virksomhed.

  • Del:

Medarbejdere i Håndværksrådet

Klik på fotoet nedenfor og se hver medarbejders ansvarsområder og kontaktoplysninger. Du kan også klikke ind på den enkelte afdeling i menuen til venstre og på den måde finde den medarbejder, du søger. 

Adm. direktør
Ane Buch
buch@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 03
mobil +45 40 53 11 53
Download vCard Læs mere
Juridisk konsulent, cand. jur.
Celia Guldhammer
Chefkonsulent
Dorte Kulle
kulle@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 10
Download vCard Læs mere
Afdelingschef
Frederik Faurby
faurby@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 55
mobil +45 51 34 43 77
Læs mere
Regnskabschef
Grete Høgh Larsen
larsen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 24
mobil +45 25 54 32 23
Download vCard Læs mere
Cheføkonom
Lars Magnus Christensen
christensen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 07
mobil +45 41 27 28 38
Download vCard Læs mere
Energipolitisk konsulent
Henrik Lilja
lilja@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 15
mobil +45 60 88 89 64
Download vCard Læs mere
Internationaliseringschef
Jens Kvorning
Chefkonsulent, cand.jur., LL.M.
Jeppe Rosenmejer
Kommunikationskonsulent
Heidi Juul Petersen
juul@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 57
mobil +45 26 88 90 86
Download vCard Læs mere
Erhvervpolitisk konsulent
Kristian Brændstrup Bech
bech@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 33
mobil +45 20 69 32 89
Download vCard Læs mere
Receptionist
Marianne Brennecke
reception@hvr.dk
tlf. +45 33 93 20 00
Læs mere
Afdelingssekretær
Mette Handest
handest@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 28
Download vCard Læs mere
Chefkonsulent
Michael Grusgaard
grusgaard@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 27
mobil +45 30 22 98 72
Download vCard Læs mere
Juridisk konsulent, cand. jur.
Thea Lyskov Søndergaard
lyskov@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 02
Download vCard Læs mere
Foreningskonsulent
Thomas Birger Hansen
hansen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 55
mobil +45 24 41 51 40
Download vCard Læs mere
Chefkonsulent
Tine Bork
bork@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 39
mobil +45 21 45 48 02
Download vCard Læs mere
Afdelingschef, chefjurist
Peter Andersen
Konsulent
Nat Valente
valente@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 16
mobil +45 50 96 58 40
Download vCard Læs mere
Direktionssekretær
Stina Sandstød
sandstoed@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 22
mobil +45 20 92 47 67
Download vCard Læs mere
Regnskabsassistent
Susanne Hansen
shansen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 18
Download vCard Læs mere
Projektassistent
Lasse Hounsgaard Christensen
Kommunikationsassistent
Randi Emilie Dahlen
dahlen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 25
Læs mere
projektassistent
Jonas Abildgaard Lohse
lohse@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 29
Læs mere

Nyheder

Analyser - 21. sep. 2017

Optimismen fortsætter i SMV'erne

Analyser - 21. sep. 2017
Den seneste konjunkturanalyse fra Håndværksrådet viser flere tegn på, at den positive trend fortsætt ...

Læs mere
For SMV'er - 20. sep. 2017

Kommentar: Færre smerter og langtidssyge, hvis arbejdspladsen forebygger

For SMV'er - 20. sep. 2017
Arbejdspladsen har stor betydning for ansattes sundhed. Det er budskabet i en fælles kommentar fra ...

Læs mere
Uddannelse - 18. sep. 2017

Mulig redning af erhvervsskoler: DF og S sammen mod nedskæringer

Uddannelse - 18. sep. 2017
Folketingets to største partier kan godt se fornuften i at holde hånden under erhvervsskolerne og ta ...

Læs mere
HIF Danmark - 13. sep. 2017

Håndværksrådet uddelte 35 000 kroner i form af legater

HIF Danmark - 13. sep. 2017
I forbindelse med HIF Danmarks formandsmøde i Horsens i Weekenden uddelte formanden for HIF Danmark, ...

Læs mere

For SMV'er

For SMV'er - 20. sep. 2017

Kommentar: Færre smerter og langtidssyge, hvis arbejdspladsen forebygger

For SMV'er - 20. sep. 2017
Arbejdspladsen har stor betydning for ansattes sundhed. Det er budskabet i en fælles kommentar fra ...

Læs mere
For SMV'er - 6. sep. 2017

Ungdommens Røde Kors inviterer SMV-erne til at give En Hjælpende Hånd

For SMV'er - 6. sep. 2017
I efteråret 2017 går alle landets håndværkere og håndværksvirksomheder sammen for tredje år i træk. ...

Læs mere
For SMV'er - 28. aug. 2017

Hjælp til din bogføring

For SMV'er - 28. aug. 2017
Er du i tvivl om, din bogføring er rigtig? Så brug bogføringsguiden på SKATs hjemmeside. ...

Læs mere
Uddannelse - 16. aug. 2017

Idékatalog: Virksomhedsejere underviser i folkeskolen

Uddannelse - 16. aug. 2017
Flere håndværkere og virksomhedsejere kaster sig ud i at undervise på folkeskoler for at præsentere ...

Læs mere

Pressemeddelelser

Pressemeddelelser - 22. sep. 2017

Aftale redder sunde biler fra bilkirkegården

Pressemeddelelser - 22. sep. 2017
Der er stor ros fra Håndværksrådet til Dansk Folkeparti og regeringen for den hævelse af reparations ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 13. sep. 2017

DI vrøvler om brugte reservedele

Pressemeddelelser - 13. sep. 2017
Dansk Industri har helt misforstået Dansk Folkepartis forslag om brugte dele i skadesopgørelse på bi ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 12. sep. 2017

Regeringen i splid med sig selv om erhvervsuddannelser

Pressemeddelelser - 12. sep. 2017
Høje ambitioner rimer ikke på nedskæringer. Derfor skylder regeringen både virksomhederne og de unge ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 11. sep. 2017

Analyse: Kommuner bør udbyde opgaver mere SMV-venligt

Pressemeddelelser - 11. sep. 2017
Langt fra alle kommuner opdeler udbud i mindre dele, så små og mellemstore virksomheder kan være med ...

Læs mere