Medarbejdere i Håndværksrådet

Her kan du finde den medarbejder i Håndværksrådet, der kan hjælpe dig og din virksomhed.

  • Del:

Medarbejdere i Håndværksrådet

Klik på fotoet nedenfor og se hver medarbejders ansvarsområder og kontaktoplysninger. Du kan også klikke ind på den enkelte afdeling i menuen til venstre og på den måde finde den medarbejder, du søger. 

Adm. direktør
Ane Buch
buch@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 03
mobil +45 40 53 11 53
Download vCard Læs mere
Juridisk konsulent, cand. jur.
Celia Guldhammer
Chefkonsulent
Dorte Kulle
kulle@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 10
Download vCard Læs mere
Kommunikationschef
Frederik Faurby
faurby@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 35
mobil +45 51 34 43 77
Download vCard Læs mere
Regnskabschef
Grete Høgh Larsen
larsen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 24
mobil +45 25 54 32 23
Download vCard Læs mere
Cheføkonom
Lars Magnus Christensen
christensen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 07
mobil +45 41 27 28 38
Download vCard Læs mere
Energipolitisk konsulent
Henrik Lilja
lilja@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 15
mobil +45 60 88 89 64
Download vCard Læs mere
Internationaliseringschef
Jens Kvorning
Chefkonsulent, cand.jur., LL.M.
Jeppe Rosenmejer
Kommunikationskonsulent
Heidi Juul Petersen
juul@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 57
mobil +45 26 88 90 86
Download vCard Læs mere
Erhvervpolitisk konsulent
Kristian Brændstrup Bech
bech@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 33
mobil +45 20 69 32 89
Download vCard Læs mere
Receptionist
Marianne Brennecke
reception@hvr.dk
tlf. +45 33 93 20 00
Læs mere
Afdelingssekretær
Mette Handest
handest@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 28
Download vCard Læs mere
Chefkonsulent
Michael Grusgaard
grusgaard@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 27
mobil +45 30 22 98 72
Download vCard Læs mere
Juridisk konsulent, cand. jur.
Thea Lyskov Søndergaard
lyskov@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 02
Download vCard Læs mere
Foreningskonsulent
Thomas Birger Hansen
hansen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 55
mobil +45 24 41 51 40
Download vCard Læs mere
Chefkonsulent
Tine Bork
bork@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 39
mobil +45 21 45 48 02
Download vCard Læs mere
Afdelingschef, chefjurist
Peter Andersen
Konsulent
Nat Valente
valente@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 16
mobil +45 50 96 58 40
Download vCard Læs mere
Direktionssekretær
Stina Sandstød
sandstoed@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 22
mobil +45 20 92 47 67
Download vCard Læs mere
Regnskabsassistent
Susanne Hansen
shansen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 18
Download vCard Læs mere
Projektassistent
Lasse Hounsgaard Christensen
Kommunikationsassistent
Randi Emilie Dahlen
dahlen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 25
Læs mere
projektassistent
Jonas Abildgaard Lohse
lohse@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 29
Læs mere

Nyheder

Analyser - 18. aug. 2017

Stadig flere SMV’er har høj tillid til eksportmarkedet

Analyser - 18. aug. 2017
Efter et dyk i det foregående år er eksporttilliden blevet ved med at stige i 2017. Håndværksrådets ...

Læs mere
Politik - 17. aug. 2017

Analyse: Det lysner lidt for Håndværkerfradraget

Politik - 17. aug. 2017
Formelt udløber BoligJobordningen til nytår, men meget tyder på, at fradraget også efter årsskiftet ...

Læs mere
Uddannelse - 16. aug. 2017

Idékatalog: Virksomhedsejere underviser i folkeskolen

Uddannelse - 16. aug. 2017
Flere håndværkere og virksomhedsejere kaster sig ud i at undervise på folkeskoler for at præsentere ...

Læs mere
For SMV'er - 15. aug. 2017

Bliver dit produkt kopieret? Få gratis vejledning med ny hotline

For SMV'er - 15. aug. 2017
En ny ’Hotline om kopivarer’ tilbyder gratis vejledning og hjælp, hvis dit produkt bliver kopieret, ...

Læs mere

For SMV'er

Uddannelse - 16. aug. 2017

Idékatalog: Virksomhedsejere underviser i folkeskolen

Uddannelse - 16. aug. 2017
Flere håndværkere og virksomhedsejere kaster sig ud i at undervise på folkeskoler for at præsentere ...

Læs mere
For SMV'er - 15. aug. 2017

Bliver dit produkt kopieret? Få gratis vejledning med ny hotline

For SMV'er - 15. aug. 2017
En ny ’Hotline om kopivarer’ tilbyder gratis vejledning og hjælp, hvis dit produkt bliver kopieret, ...

Læs mere
For SMV'er - 1. aug. 2017

Søg puljen: Fortsat mulighed for bedre bredbånd

For SMV'er - 1. aug. 2017
Du kan være med til at sikre bredbånd i dit lokalområde. Lokale sammenslutninger af borgere og kommu ...

Læs mere
For SMV'er - 26. jun. 2017

Juridisk: Ny markedsføringslov på vej

For SMV'er - 26. jun. 2017
Første juli træder Danmarks nye markedsføringslov i kraft. Se her, hvad den ny lov betyder for dig o ...

Læs mere

Pressemeddelelser

Pressemeddelelser - 15. aug. 2017

Pressemeddelelse: Udvid håndværkerfradraget og bekæmp sort arbejde

Pressemeddelelser - 15. aug. 2017
Et flertal i Folketinget går ind for en forlængelse af håndværkerfradraget. Det er et vigtigt redska ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 3. jul. 2017

Boligjobordning eneste sikre middel mod sort håndværksarbejde

Pressemeddelelser - 3. jul. 2017
En ny undersøgelse af den svenske boligjobordning viser, at 13 procent af det indberettede håndværks ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 29. jun. 2017

Minister ændrer omstridt beslutning om dimensionering

Pressemeddelelser - 29. jun. 2017
Undervisningsminister Merete Riisager ændrer nu sin beslutning om at indføre dimensionering af uddan ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 28. jun. 2017

Erhvervsfremme skal forenkles og målrettes SMV’erne

Pressemeddelelser - 28. jun. 2017
Så kom det endelig: Udvalget der skal komme med forslag til forenkling af Danmarks erhvervsfremmesys ...

Læs mere