Medarbejdere i Håndværksrådet

Her kan du finde den medarbejder i Håndværksrådet, der kan hjælpe dig og din virksomhed.

  • Del:

Medarbejdere i Håndværksrådet

Klik på fotoet nedenfor og se hver medarbejders ansvarsområder og kontaktoplysninger. Du kan også klikke ind på den enkelte afdeling i menuen til venstre og på den måde finde den medarbejder, du søger. 

Adm. direktør
Ane Buch
buch@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 03
mobil +45 40 53 11 53
Download vCard Læs mere
Juridisk konsulent, cand. jur.
Celia Guldhammer
Chefkonsulent
Dorte Kulle
kulle@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 10
Download vCard Læs mere
Afdelingschef
Frank Korsholm
korsholm@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 04
mobil +45 21 76 87 13
Download vCard Læs mere
Kommunikationschef
Frederik Faurby
faurby@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 35
mobil +45 51 34 43 77
Download vCard Læs mere
Regnskabschef
Grete Høgh Larsen
larsen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 24
mobil +45 25 54 32 23
Download vCard Læs mere
Cheføkonom
Lars Magnus Christensen
christensen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 07
mobil +45 41 27 28 38
Download vCard Læs mere
Energipolitisk konsulent
Henrik Lilja
lilja@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 15
mobil +45 60 88 89 64
Download vCard Læs mere
Afdelingschef
Jens Kvorning
Chefkonsulent, cand.jur., LL.M.
Jeppe Rosenmejer
Kommunikationskonsulent
Heidi Juul Petersen
juul@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 57
mobil +45 26 88 90 86
Download vCard Læs mere
Erhvervpolitisk konsulent
Kristian Brændstrup Bech
bech@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 33
mobil +45 20 69 32 89
Download vCard Læs mere
Projektassistent
Lasse Hounsgaard Christensen
Salgs- og marketingassistent
Lisette Andersen
Receptionist
Marianne Brennecke
reception@hvr.dk
tlf. +45 33 93 20 00
Læs mere
Afdelingssekretær
Mette Handest
handest@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 28
Download vCard Læs mere
Chefkonsulent
Michael Grusgaard
grusgaard@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 27
mobil +45 30 22 98 72
Download vCard Læs mere
Projektassistent
Lasse Lindsteen
Juridisk konsulent, cand. jur.
Thea Lyskov Søndergaard
lyskov@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 02
Download vCard Læs mere
Foreningskonsulent
Thomas Birger Hansen
hansen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 55
mobil +45 24 41 51 40
Download vCard Læs mere
Chefkonsulent
Tine Bork
bork@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 39
mobil +45 21 45 48 02
Download vCard Læs mere
Projektassistent
Pernille Bernt Petersen
bernt@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 25
Download vCard Læs mere
Afdelingschef, chefjurist
Peter Andersen
Konsulent
Nat Valente
valente@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 16
mobil +45 50 96 58 40
Download vCard Læs mere
Direktionssekretær
Stina Sandstød
sandstoed@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 22
mobil +45 20 92 47 67
Download vCard Læs mere
Regnskabsassistent
Susanne Hansen
shansen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 18
Download vCard Læs mere

Nyheder

Internationalisering - 20. feb. 2017

FAGA: Håndværksrådets fællesstande er en succes

Internationalisering - 20. feb. 2017
Håndværksrådet har stået bag en række fællesstande på Formex, Nordstil og TrendSet, hvor FAGA’s medl ...

Læs mere
Politik - 20. feb. 2017

Administrativ lettelse: Brug Nem-ID til både virksomhed og privat

Politik - 20. feb. 2017
Fremover kan mange virksomhedsejere nøjes med ét nøglekort, når de bruger NemID til digital indberet ...

Læs mere
Presseklip - 16. feb. 2017

Håndværksrådet i pressen

Presseklip - 16. feb. 2017
Permanent Håndværkerfradrag – Kassekredit på 19 pct. – Byadvokater kvæles - Få SMV’er bruger erhverv ...

Læs mere
Internationalisering - 14. feb. 2017

Underleverandørfremstød: Tag med til Tyskland

Internationalisering - 14. feb. 2017
Er du underleverandør og producent indenfor metal- og maskinsektoren, så tag med Håndværksrådet til ...

Læs mere
Flere nyheder

For SMV'er

For SMV'er - 31. jan. 2017

Pas på hjemmeside-'hajer'

For SMV'er - 31. jan. 2017
Får du et tilbud om en gratis hjemmeside, så læs aftalen grundigt, før du siger ja. Det kan hurtigt ...

Læs mere
Politik - 25. jan. 2017

Ny vejledning lemper regler for fartskrivere

Politik - 25. jan. 2017
Efter protester fra Håndværksrådet og flere medlemsorganisationer har Færdselsstyrelsen nu udarbejde ...

Læs mere
Uddannelse - 7. jan. 2017

Svendebrev og studenterhue: Kan de gå hånd i hånd i din virksomhed?

Uddannelse - 7. jan. 2017
Med en EUX–elev får virksomheden en lærling, som kombinerer den praktiske tilgang til et håndværksfa ...

Læs mere
For SMV'er - 2. jan. 2017

Nye virksomhedsregler for barselsdagpenge

For SMV'er - 2. jan. 2017
Arbejdsgivere får mindre tid til at anmelde sygefravær for gravide medarbejdere ...

Læs mere
Mere for SMV'er

Pressemeddelelser

Pressemeddelelser - 17. feb. 2017

Udsolgt vækstordning rammer SMV’er i landdistrikter

Pressemeddelelser - 17. feb. 2017
Virksomheder skulle være uhørt vakse ved havelågen for at få del i Danmarks nok mest populære SMV-re ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 15. feb. 2017

Håndværkerfradrag bekæmper sort arbejde og giver aktivitet i landdistrikter

Pressemeddelelser - 15. feb. 2017
Håndværksrådet hilser en permanentgørelse af BoligJobordningens Håndværkerfradrag velkomment. Fradra ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 27. nov. 2016

Ambitiøst regeringsprogram glemmer SMV'erne

Pressemeddelelser - 27. nov. 2016
Små og mellemstore virksomheders rolle og bidrag til jobvæksten bliver ikke nævnt i et ellers ambiti ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 18. nov. 2016

Finanslov uden vækstfremmer

Pressemeddelelser - 18. nov. 2016
Dagens finanslov er ingen gavebod for virksomhederne, der må se gårsdagens aftale om PSO-afgiften so ...

Læs mere
Flere pressemeddelelser