Medarbejdere i Håndværksrådet

Her kan du finde den medarbejder i Håndværksrådet, der kan hjælpe dig og din virksomhed.

  • Del:

Medarbejdere i Håndværksrådet

Klik på fotoet nedenfor og se hver medarbejders ansvarsområder og kontaktoplysninger. Du kan også klikke ind på den enkelte afdeling i menuen til venstre og på den måde finde den medarbejder, du søger. 

Adm. direktør
Ane Buch
buch@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 03
mobil +45 40 53 11 53
Download vCard Læs mere
Juridisk konsulent, cand. jur.
Celia Guldhammer
Chefkonsulent
Dorte Kulle
kulle@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 10
Download vCard Læs mere
Kommunikationschef
Frederik Faurby
faurby@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 35
mobil +45 51 34 43 77
Download vCard Læs mere
Regnskabschef
Grete Høgh Larsen
larsen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 24
mobil +45 25 54 32 23
Download vCard Læs mere
Cheføkonom
Lars Magnus Christensen
christensen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 07
mobil +45 41 27 28 38
Download vCard Læs mere
Energipolitisk konsulent
Henrik Lilja
lilja@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 15
mobil +45 60 88 89 64
Download vCard Læs mere
Afdelingschef
Jens Kvorning
Chefkonsulent, cand.jur., LL.M.
Jeppe Rosenmejer
projektassistent
Jonas Abildgaard Lohse
lohse@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 29
Læs mere
Kommunikationskonsulent
Heidi Juul Petersen
juul@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 57
mobil +45 26 88 90 86
Download vCard Læs mere
Erhvervpolitisk konsulent
Kristian Brændstrup Bech
bech@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 33
mobil +45 20 69 32 89
Download vCard Læs mere
Projektassistent
Lasse Hounsgaard Christensen
Salgs- og marketingassistent
Lisette Andersen
Receptionist
Marianne Brennecke
reception@hvr.dk
tlf. +45 33 93 20 00
Læs mere
Afdelingssekretær
Mette Handest
handest@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 28
Download vCard Læs mere
Chefkonsulent
Michael Grusgaard
grusgaard@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 27
mobil +45 30 22 98 72
Download vCard Læs mere
Projektassistent
Lasse Lindsteen
Juridisk konsulent, cand. jur.
Thea Lyskov Søndergaard
lyskov@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 02
Download vCard Læs mere
Foreningskonsulent
Thomas Birger Hansen
hansen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 55
mobil +45 24 41 51 40
Download vCard Læs mere
Chefkonsulent
Tine Bork
bork@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 39
mobil +45 21 45 48 02
Download vCard Læs mere
Projektassistent
Pernille Bernt Petersen
bernt@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 25
Download vCard Læs mere
Afdelingschef, chefjurist
Peter Andersen
Konsulent
Nat Valente
valente@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 16
mobil +45 50 96 58 40
Download vCard Læs mere
Direktionssekretær
Stina Sandstød
sandstoed@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 22
mobil +45 20 92 47 67
Download vCard Læs mere
Regnskabsassistent
Susanne Hansen
shansen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 18
Download vCard Læs mere

Nyheder

For SMV'er - 23. mar. 2017

Nyt fra Danmarks Statistik: Forbrugertilliden stiger

For SMV'er - 23. mar. 2017
Nu er der godt nyt for virksomheder med mange privatkunder. Forbrugerne ser nemlig generelt positivt ...

Læs mere
Digitalisering - 22. mar. 2017

Få et gratis løft: Udnyt mulighederne i digitalisering

Digitalisering - 22. mar. 2017
Digitalisering kan være den direkte vej til nye markeder, nye produkter og nye forretningsgange fo ...

Læs mere
Internationalisering - 22. mar. 2017

Eksport: Hvorfor satse ensidigt på Danmarks allerstørste virksomheder?

Internationalisering - 22. mar. 2017
"Tror regeringen, at det skorter på kompetencer og vilje til at bidrage til erhvervsudvikling i u-la ...

Læs mere
Uddannelse - 21. mar. 2017

Alt for få søger erhvervsskolerne igen i år

Uddannelse - 21. mar. 2017
Trods en lille stigning i antallet af ansøgere til erhvervsskolerne i 2017 er tallet stadig alt for ...

Læs mere
Flere nyheder

For SMV'er

For SMV'er - 23. mar. 2017

Nyt fra Danmarks Statistik: Forbrugertilliden stiger

For SMV'er - 23. mar. 2017
Nu er der godt nyt for virksomheder med mange privatkunder. Forbrugerne ser nemlig generelt positivt ...

Læs mere
Digitalisering - 22. mar. 2017

Få et gratis løft: Udnyt mulighederne i digitalisering

Digitalisering - 22. mar. 2017
Digitalisering kan være den direkte vej til nye markeder, nye produkter og nye forretningsgange fo ...

Læs mere
For SMV'er - 15. mar. 2017

Få op til 150.000 kr. i tilskud til rådgivning

For SMV'er - 15. mar. 2017
Erhvervspartnerskabet for Avanceret Produktion, som Håndværksrådet sidder i, har nu åbnet for en ny ...

Læs mere
Analyser - 14. mar. 2017

ANALYSE: Krisen er ovre, men banker afviser stadig SMV'erne

Analyser - 14. mar. 2017
Ny undersøgelse fra Håndværksrådet viser, at cirka en tredjedel af de små og mellemstore virksomhede ...

Læs mere
Mere for SMV'er

Pressemeddelelser

Pressemeddelelser - 24. mar. 2017

Kampagne: Kender du Ny Mesterlære?

Pressemeddelelser - 24. mar. 2017
Undervisningsministeriet og Håndværksrådet sætter med en kampagne fokus på Ny Mesterlære – den mest ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 22. mar. 2017

Håndværksrådet til Brian Mikkelsen: Følg IT-sikkerhedsanbefalinger

Pressemeddelelser - 22. mar. 2017
Hvis IT-sikkerhed og IT-sikkerhedsløsninger bliver gjort nemt og overskueligt for virksomhederne, vi ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 20. mar. 2017

Fælles appel til minister: Find penge til vækstpiloter

Pressemeddelelser - 20. mar. 2017
Landdistrikternes Fællesråd, Djøf og Håndværksrådet har skrevet til erhvervsministeren og bedt ham f ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 17. feb. 2017

Udsolgt vækstordning rammer SMV’er i landdistrikter

Pressemeddelelser - 17. feb. 2017
Virksomheder skulle være uhørt vakse ved havelågen for at få del i Danmarks nok mest populære SMV-re ...

Læs mere
Flere pressemeddelelser