Medarbejdere i Håndværksrådet

Her kan du finde den medarbejder i Håndværksrådet, der kan hjælpe dig og din virksomhed.

  • Del:

Medarbejdere i Håndværksrådet

Klik på fotoet nedenfor og se hver medarbejders ansvarsområder og kontaktoplysninger. Du kan også klikke ind på den enkelte afdeling i menuen til venstre og på den måde finde den medarbejder, du søger. 

Adm. direktør
Ane Buch
buch@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 03
mobil +45 40 53 11 53
Download vCard Læs mere
Juridisk konsulent, cand. jur.
Celia Guldhammer
Chefkonsulent
Dorte Kulle
kulle@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 10
Download vCard Læs mere
Kommunikationschef
Frederik Faurby
faurby@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 35
mobil +45 51 34 43 77
Download vCard Læs mere
Regnskabschef
Grete Høgh Larsen
larsen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 24
mobil +45 25 54 32 23
Download vCard Læs mere
Cheføkonom
Lars Magnus Christensen
christensen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 07
mobil +45 41 27 28 38
Download vCard Læs mere
Energipolitisk konsulent
Henrik Lilja
lilja@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 15
mobil +45 60 88 89 64
Download vCard Læs mere
Internationaliseringschef
Jens Kvorning
Chefkonsulent, cand.jur., LL.M.
Jeppe Rosenmejer
Kommunikationskonsulent
Heidi Juul Petersen
juul@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 57
mobil +45 26 88 90 86
Download vCard Læs mere
Erhvervpolitisk konsulent
Kristian Brændstrup Bech
bech@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 33
mobil +45 20 69 32 89
Download vCard Læs mere
Salgs- og marketingassistent
Lisette Andersen
Receptionist
Marianne Brennecke
reception@hvr.dk
tlf. +45 33 93 20 00
Læs mere
Afdelingssekretær
Mette Handest
handest@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 28
Download vCard Læs mere
Chefkonsulent
Michael Grusgaard
grusgaard@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 27
mobil +45 30 22 98 72
Download vCard Læs mere
Juridisk konsulent, cand. jur.
Thea Lyskov Søndergaard
lyskov@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 02
Download vCard Læs mere
Foreningskonsulent
Thomas Birger Hansen
hansen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 55
mobil +45 24 41 51 40
Download vCard Læs mere
Chefkonsulent
Tine Bork
bork@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 39
mobil +45 21 45 48 02
Download vCard Læs mere
Afdelingschef, chefjurist
Peter Andersen
Konsulent
Nat Valente
valente@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 16
mobil +45 50 96 58 40
Download vCard Læs mere
Direktionssekretær
Stina Sandstød
sandstoed@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 22
mobil +45 20 92 47 67
Download vCard Læs mere
Regnskabsassistent
Susanne Hansen
shansen@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 18
Download vCard Læs mere
Projektassistent
Lasse Hounsgaard Christensen
projektassistent
Jonas Abildgaard Lohse
lohse@hvr.dk
tlf. +45 32 63 03 29
Læs mere

Nyheder

Politik - 19. maj. 2017

Nyt dagpengesystem hjælper flere iværksættere på vej

Politik - 19. maj. 2017
Regeringen har sammen med Socialdemokratiet og Dansk Folkeparti indgået en aftale om nyt dagpengesys ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 18. maj. 2017

Jesper Møller er ny formand for HIF Danmark

Pressemeddelelser - 18. maj. 2017
De 50 lokale håndværker- og industriforeninger i Håndværksrådet har valgt ny formand. Tømrermester J ...

Læs mere
Digitalisering - 17. maj. 2017

Nyt projekt gør SMV’er mere digitale

Digitalisering - 17. maj. 2017
Godt nyt til op til 75 små og mellemstore virksomheder, som nu får muligheden for at blive mere digi ...

Læs mere
Uddannelse - 17. maj. 2017

Idékatalog: Sådan styrkes samarbejdet med folkeskolen

Uddannelse - 17. maj. 2017
Vi skal have flere unge til at vælge en erhvervsuddannelse, derfor har Håndværksrådet udarbejdet et ...

Læs mere
Flere nyheder

For SMV'er

Digitalisering - 17. maj. 2017

Nyt projekt gør SMV’er mere digitale

Digitalisering - 17. maj. 2017
Godt nyt til op til 75 små og mellemstore virksomheder, som nu får muligheden for at blive mere digi ...

Læs mere
Foreningsnyt - 16. maj. 2017

H.M. Dronningen fejrer årets nyudlærte håndværkere

Foreningsnyt - 16. maj. 2017
En ny årgang af dygtige håndværkere springer ud tirsdag den 16. maj, når årets dygtigste nyuddanne ...

Læs mere
For SMV'er - 25. apr. 2017

Klumme: Få virksomhederne op i gear med højtuddannede

For SMV'er - 25. apr. 2017
De fleste af os kan godt lide at køre den samme vej, når vi skal et bestemt sted hen. Men gælder det ...

Læs mere
Digitalisering - 27. mar. 2017

Få et gratis løft: Udnyt mulighederne i digitalisering

Digitalisering - 27. mar. 2017
Digitalisering kan være den direkte vej til nye markeder, nye produkter og nye forretningsgange fo ...

Læs mere
Mere for SMV'er

Pressemeddelelser

Pressemeddelelser - 22. maj. 2017

Håndværksrådet: Stadig alt for meget sort arbejde – udvid håndværkerfradraget

Pressemeddelelser - 22. maj. 2017
En ny rapport fra Rockwoolfonden viser, at selvom om sort arbejde ikke længere er et stigende proble ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 18. maj. 2017

Jesper Møller er ny formand for HIF Danmark

Pressemeddelelser - 18. maj. 2017
De 50 lokale håndværker- og industriforeninger i Håndværksrådet har valgt ny formand. Tømrermester J ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 15. maj. 2017

Væsentlig gave til unge og til hele samfundet

Pressemeddelelser - 15. maj. 2017
Nordea Fondens gave på 75 mio. kr. til at skabe mere prestige i erhvervsuddannelserne er den helt ri ...

Læs mere
Pressemeddelelser - 11. maj. 2017

SMV-prisen 2017 går til Horsens Kommune

Pressemeddelelser - 11. maj. 2017
Horsens Kommune modtager SMV-prisen 2017 for projekt ’Samspil mellem Uddannelse og Erhverv’ – et for ...

Læs mere
Flere pressemeddelelser